Już po raz 6. samorząd Mazowsza nagrodził młodych, innowacyjnych przedsiębiorców, którzy chcą zmieniać oblicze współczesnego biznesu. Laureaci tegorocznej edycji konkursu „Startuj z Mazowsza” to ambitni pionierzy, którzy chcą zrewolucjonizować branżę kosmetyczną, rynek medyczny czy rolnictwo. Na podium znalazły się firmy zarejestrowane w Warszawie.
- Startupy z Mazowsza pokazują, że drzemie w nich ogromny potencjał. Dostrzegamy to i nagradzamy je za to, że przyczyniają się do rozwoju regionu i promują innowacyjne rozwiązania w różnych dziedzinach życia. Warto zapoznać się z ich historiami i wizją przyszłości – zaznacza wicemarszałek Wiesław Raboszuk.
W konkursie wyłoniono najlepsze startupy w 3 kategoriach. Główne nagrody zdobyli: w kategorii INNO-TECH – Wellneskin Sp. z o.o. (zarejestrowana w Warszawie), w kategorii SOCIAL IMPACT – BHUMI Sp. z o.o. (zarejestrowana w Warszawie), a w kategorii START – BoneReg Sp. z o.o. (zarejestrowana w Warszawie). Laureaci otrzymali po 30 tys. zł.
Wyróżnienia otrzymali: Aptamedica Sp. z o.o. (zarejestrowana w Warszawie) w kategorii START , Combatcare Sp. z o.o. (zarejestrowana w Radomiu) w kategorii START, Ewelina Majcher (zarejestrowana w Warszawie) w kategorii SOCIAL IMPACT i Chatheroes Academy Sp. z o.o. (zarejestrowana w Warszawie) w kategorii SOCIAL IMPACT.
Startupy mogą też liczyć na wsparcie medialne, możliwość nawiązania relacji biznesowych i pozyskania inwestora, a także na nagrody specjalne od partnerów konkursu.
Kategoria INNO-TECH
W kategorii INNO-TECH mogły zgłaszać się startupy, które tworzą nowe produkty i procesy oraz znaczące zmiany technologiczne w produktach i procesach, obejmujące innowacje produktowe, procesowe, systemowe. Główna nagroda trafiła do Wellneskin Sp. z o. o. za technologię aktywnych pęcherzyków gazu. Startup oferuje rozwiązania dla branży kosmetycznej w zakresie produkcji kosmetyków z pęcherzykami, dostawy surowców kosmetycznych oraz usługi nasycania pęcherzykami gotowych produktów kosmetycznych.
Kategoria SOCIAL IMPACT
Kategoria SOCIAL IMPACT przeznaczona była dla startupów o pozytywnym oddziaływaniu na środowisko lub społeczeństwo. Zwycięzcą w tej kategorii jest BHUMI Sp. z o. o. Startup został nagrodzony za preparaty mikrobiologiczne do odnowy życia gleby. BHUMI, spin-off Uniwersytetu Warszawskiego stworzony przez zespół doświadczonych naukowców mikrobiologów, oferuje nowoczesne rozwiązania, które mogą zrewolucjonizować sposób uprawy roślin. W tej samej kategorii wyróżnienie otrzymała Ewelina Majcher za WULU – system monitorowania pasieki z wykorzystaniem.
Chatheroes Academy Sp. z o.o. została wyróżniona natomiast za platformę edukacyjną AI do interaktywnej nauki historii oraz kultury i nauki. Misją startupu jest stworzenie szeroko dostępnego, spersonalizowanego wsparcia edukacyjnego, które zrewolucjonizuje sposób, w jaki uczniowie zdobywają wiedzę. Ich innowacyjna platforma edukacyjna, oparta na sztucznej inteligencji, umożliwia naukę poprzez interaktywne rozmowy z bohaterami polskiej historii, kultury i nauki.
Kategoria START
W kategorii START konkurowały startupy, które tworzą innowacyjny projekt, będący na etapie Minimum Viable Product lub prototypu, które mają szanse na efektywny rozwój i skalowanie. Nagrodę główną zdobyła BoneReg Sp. z o.o. za bioaktywny implant do leczenia krytycznych ubytków kostnych. Wyróżnienie otrzymała także Aptamedica Sp. z o. o. za analizator umożliwiający pomiar stężenia leku w krwiobiegu pacjenta w czasie rzeczywistym.
Kolejnym wyróżnionym jest Combatcare Sp. z o. o. Startup został doceniony za medyczną technologię podwójnego zastosowania do zabezpieczenia krwotoków.