Spacer rozpocznie się przy praskiej cerkwi, następnie spacerowicze powędrują przez Park Praski w kierunku osiedla Praga II.

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko).

"Zapraszamy na jeszcze jeden spacer literacki po warszawskiej Pradze. Tym razem będziemy odkrywać historie nieco mniej znane. Zaczynamy przy praskiej cerkwi, potem powędrujemy m.in. przez Park Praski w kierunku osiedla Praga II. Opowiemy, czy Fish śpiewał o praskich miśkach, co sądził o ogrodzie zoologicznym Witkacy, gdzie pochowany jest jeden z bohaterów sienkiewiczowskiego „Potopu”, a także gdzie kwitła miłość dwójki znakomitych tekściarzy i co po tym zostało w piosenkach. Będzie kryminalnie, dramatycznie i lirycznie. Pojawią się: Stasiuk, Nowakowski, Andrzejewski, Gałczyński, Masłowska, Konatkowski, Miłoszewski, Wyszogrodzki i wielu innych autorów" - zachęca organizator wydarzenia, Stowarzyszenie Salon Literacki.

Wydarzenie odbędzie się 27 lipca od godz. 12:00 i potrwa ok. 1,5-2 godz. Lokalizacja zbiórki: obok praskiej cerkwi (al. „Solidarności” 52, od strony przystanku autobusowego). Spacer nie jest biletowany, ale - jak informuje organizator - jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie on mile widziany.