Spacerowicze usłyszą więcej o parkowych pomnikach i rzeźbach, a także o czasach przedwojennych, okupacji i o współczesności.

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko) - „Pamiętajcie o ogrodach, Przecież stamtąd przyszliście. W żar epoki użyczą wam chłodu Tylko drzewa, tylko liście”.

"Zapraszamy więc na kolejny z cyklu „ogrodowych” Spacerów Literackich. Tym razem odwiedzimy Park Skaryszewski im. Ignacego Paderewskiego. Opowiemy o parkowych pomnikach i rzeźbach, opowiemy o czasach przedwojennych, okupacji i o współczesności. A wszystko to oczywiście przez pryzmat literatury. Bo o popularnym „skaryszaku” pisało wielu autorów, jak choćby Osiecka, Tyrmand, Białoszewski, Stasiuk, Bahdaj i inni" - zachęca organizator wydarzenia, Stowarzyszenie Salon Literacki.

Wydarzenie odbędzie się 28 lipca od godz. 12:00 i potrwa ok. 1,5 godz. Zbiórka odbędzie się przy głównym wejściu do Parku Skaryszewskiego od strony Ronda Waszyngtona. Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek - będzie on mile widziany.