Spacerowicze zajrzą w miejsce dawnych podwórek i na ulice sąsiadujące z Traktem Królewskim: Foksal, Kopernika, Okólnik, Górskiego, Przeskok.

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko).

"Opowiemy, gdzie pisano listy protestacyjne przeciw cenzurze i w której knajpie zapomina się najlepiej. Którędy chadzał Leśmian, kto kupował karmelki u Wedla, kto opisywał „Nowy Świat i okolice” z perspektywy swojej „nyży” i komu Białoszewski zostawiał „kwiatek na klamce”. Przywołamy takich autorów jak: Ginczanka, Kora, Konwicki, Gałczyński, Konopnicka, Tyrmand, Przyboś, Przybora, Dołęga-Mostowicz i inni. Wiele nazwisk, tytułów książek, ale przede wszystkim opowieści, cytaty, anegdoty" - zachęca organizator wydarzenia, Stowarzyszenie Salon Literacki.

Wydarzenie odbędzie się 21 lipca w godz. 12:00-14:00. Lokalizacja zbiórki: ul. Nowy Świat 18, na rogu Nowego Światu i i Smolnej. Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie on mile widziany.