28 czerwca w Pałacu w Wilanowie podczas III Edycji konferencji „CEE Innovation & Investment Executive Summit 2023” odbyła się Gala Finałowa II edycji konkursu „Innowacyjny Lider 2024”, podczas której nagrodzono osoby, które wprowadzają na rynek innowacyjne produkty i strategie.

W Oranżerii – Pałacu w Wilanowie, spotkali się liderzy biznesu, przedstawiciele mediów i eksperci branżowi, by poznać zwycięzców konkursu podczas gali finałowej, która była częścią kulminacyjną II Edycji konferencji „CEE Innovation & Investment Executive Summit 2024” - Podczas konferencji wystąpiło ponad 40 prelegentek i prelegentów, którzy poruszyli tematy związane z finansowaniem rozwoju firmy, inwestycjami oraz wpływem sztucznej inteligencji na biznes i zastosowaniem AI w różnych branżach.

- Sama atmosfera wspaniałego Pałacu w Wilanowie oraz Oranżerii sprzyjała nawiązywaniu nowych relacji. Wydarzenie w swojej formule sprzyjało dyskusjom na temat przyszłości innowacji w Polsce i poznawaniu inspirujących ludzi. Z niektórymi jesteśmy nadal w kontakcie i spotykamy się oraz kontynuujemy wartościowe rozmowy, z czego ogromnie się cieszę - mówi WARSAW DAILY Sylwia Chrabałowska.

Konkurs Innowacyjny Lider 2024 ma na celu odkrywanie i wyróżnianie innowacyjnych liderów, a także docenianie startupów i innowacyjnych marek, produktów oraz usług. Jury Konkursu składało się z przedstawicieli znanych firm, uczelni, mediów, ekspertów branżowych oraz przedstawicieli funduszy inwestycyjnych. W drugiej edycji konkursu nominowanych było aż 302 liderów, natomiast w wyniku tajnego głosowania Jury postanowiło uhonorować 43 uczestników konkursu: tj. 17 – innowacyjnych liderów, 14 – innowacyjnych startupów, 4 – innowacyjnych marek, produktów i usług oraz jeden innowacyjny zarząd.

W kategorii „Innowacyjny Lider 2024 Instytucje Społeczne / NGO” laureatką została Sylwia Chrabałowska, która jest fundatorką i prezeską warszawskiej Fundacji Moc Kobiet, a także autorką w naszej stałej rubryce Opinie - Ogromnie cieszę się z wyróżnienia i dziękuję Kapitule za docenienie mojej działalności. Podczas Gali obecnych namawiałam do tego, by wspierać kobiety, dając im pomocną dłoń w wyrównywaniu szans. Że często wystarczy sama świadomość, że ktoś za nas trzyma kciuki, by odważyć się na nieszablonowe działanie. Szczęśliwe kobiety, które mogą liczyć na wsparcie, są szczęśliwszymi matkami, żonami, partnerkami, siostrami. Dlatego tak dużo sama działam, bo zawsze otrzymuję wsparcie od męża, mogę na niego liczyć i mąż zawsze stanie po mojej stronie, a do tego jest prawdziwym partnerem w związku i w rodzicielstwie, za co jestem bardzo wdzięczna - dodała Sylwia.

„Fundacja Moc Kobiet” pierwotnie była inicjatywą nieformalną Sylwii Chrabałowskiej zapoczątkowaną w 2016 roku na Bemowie. Dwa lata temu natomiast została zarejestrowana jako fundacja MK w KRS z siedzibą na Targówku. Fundacja powstała, by wspierać osoby i przedsiębiorstwa dążące do dobrych zmian, organizacje odpowiedzialne społecznie i wszystkich działających zgodnie z wysokimi wartościami, którzy chcą wpływać pozytywnie na otoczenie. Ostatnio było głośno o jednym z projektów, w którym wzięła udział „Fundacja Moc Kobiet” – była to apolityczna kampania społeczna „Kobiety na Wybory”, w której od początku uczestniczyła Sylwia Chrabałowska, dając kampanii wsparcie kompetencyjne oraz tożsamość prawną.

Warto wspomnieć, że celami statutowymi „Fundacji Moc Kobiet” jest pomoc pomijanym, aby stawali się widzialnymi oraz wsparcie ludzi w zmianie, a organizacji w działaniach CSR. Fundacja promuje i pobudza postawy obywatelskie i przedsiębiorcze, by wspierać rozwój społeczności lokalnych i zwalczać bezrobocie, przy jednoczesnym upowszechnianiu ochrony wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich. „Fundacja Moc Kobiet” buduje społeczność kobiet w Polsce w oparciu o trzy filary, którymi są otwartość, edukacja i wspólnotowość.

Aktualnie Sylwia Chrabałowska stworzyła innowacyjny program społeczny „Archipelag Kobiet” i powołała „Instytut Debory”, do którego dołączyły chętne uczestniczki ze spotkań „Archipelagu Kobiet”. „Instytut Debory” dał umocowanie i dookreślenie kompetencji grupom projektowym działającym w ramach Fundacji Moc Kobiet, stając się fundacyjnym organem wykonawczym projektów, których celem jest wsparcie kobiet w skutecznej komunikacji kompetencji, planów i potrzeb. „Instytut Debory” jest integralną częścią „Fundacji Moc Kobiet”.

Organizatorem konkursu „Innowacyjny Lider 2024” był HEXAGON NETWORK, organizator konferencji „Executivesummit.eu” oraz konkursu „Dyrektor Marketingu Roku”.