Wśród tytułów jesiennego repertuaru znalazły się także: „Król Lear” Shakespeare’a, „Komediant” Bernharda czy „Feblik” Maciejewskiej.

Z pewnością najważniejszym punktem jesiennej oferty artystycznej teatru Narodowego jest światowe arcydzieło, czyli „Faust” w reżyserii Wojciecha Farugi - „Faust” to oparta na dawnej legendzie historia uczonego, który tak marzył choćby o chwili szczęścia, że zawarł pakt z diabłem. To także namysł nad różnymi fazami ludzkiego życia. 

"Goethe pisał dzieło od młodości po późną starość. To wreszcie lustro podstawione całej europejskiej kulturze i jedno z jej największych arcydzieł. Kolejne pokolenia przeglądają się w tym lustrze od dwustu lat" - czytamy w opisie spektaklu.

Na scenie zobaczymy m.in.: Annę Grycewicz, Aleksandrę Justa, Małgorzatę Kożuchowską, Sławomirę Łozińską, Edytę Olszówkę, Hannę Wojtóściszyn (gościnnie), Pawła Brzeszcza, Wiesława Cichego, Mateusza Kmiecika, Cezarego Kosińskiego, Damiana Kwiatkowskiego (gościnnie), Henryka Simona oraz Adama Szczyszczaja.

Bilety ulgowe na spektakl kosztują 65 zł (III sektor), natomiast bilet pełnopłatny od 100 zł (III sektor). Wejściówki dostępne w kwocie 40 zł, natomiast wejściówki dla studentów państwowych szkół artystycznych – 15 zł. Spektakle odbędą się w dniach 27 października, 29-31 października, a także 2-3 listopada. 

Pozostały repertuar jesienny na stronie narodowy.pl